Chinese A League

21st Chinese A League

Host Organization : Jinli Co.

Winning team decision tournament

Players 1st round
09-14,16
2nd round
10-05,07
Semifinal
11-04,06
Final
Team Subo'er Hangzhou Team Huatai Securities Jiangsu 1st round

12-09

2nd round

12-11

3rd round

12-12



Team Chengdu Yijin Holding Team Huatai Securities Jiangsu
Team Huatai Securities Jiangsu Team Huatai Securities Jiangsu
Team Shaanxi Go Association
Team Jiangxi Sitejiu Team Shanghai Jianqiao Institute Team Longyuan Mingcheng Hangzhou Team China United Travel Xiamen
Team Shanghai Jianqiao Institute
Team Longyuan Mingcheng Hangzhou
Team China United Travel Xiamen

Winning team decision tournament competition schedule

(C=Captain, H=HayaGo)

6th round at 2019-11-06.

    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Subo'er Hangzhou
      3-1
      Team Huatai Securities Jiangsu
    • Lian Xiao(T)
      Huang Yunsong(7d)
    • C
      Shin Jinseo(9d)
      Mi Yuting(M)
    • H
      Li Qincheng(9d)
      Zhao Chenyu(7d)
    • Xie Ke(7d)
      Chen Xian(7d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team China United Travel Xiamen
      1-3
      Team Longyuan Mingcheng Hangzhou
    • Sun Tengyu(7d)
      Xia Chenkun(6d)
    • C
      Ke Jie(Q)
      Ding Hao(6d)
    • H
      Peng Liyao(7d)
      Chun Guangya(7d)
    • Fan Yin(8d)
      Lee Donghoon(9d)

5th round at 2019-11-04.

    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Huatai Securities Jiangsu
      2-2
      Team Subo'er Hangzhou
    • Chen Xian(7d)
      Li Qincheng(9d)
    • H
      Huang Yunsong(7d)
      Lian Xiao(T)
    • Zhao Chenyu(7d)
      Xie Ke(7d)
    • Mi Yuting(M)
      Shin Jinseo(9d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Longyuan Mingcheng Hangzhou
      2-2
      Team China United Travel Xiamen
    • H
      Chun Guangya(7d)
      Peng Liyao(7d)
    • Ding Hao(6d)
      Fan Yin(8d)
    • Xia Jiankun(6d)
      Sun Tengyu(7d)
    • Zhang Ziliang(5d)
      Ke Jie(Q)

4th round at 2019-10-07.

    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Chengdu Yijin Holding
      0-4
      Team Huatai Securities Jiangsu
    • H
      Dang Yifei(9d)
      Chen Xian(7d)
    • C
      Park Junghwan(9d)
      Mi Yuting(M)
    • Liao Yuanhe(8d)
      Huang Yunsong(7d)
    • Gu Lingyi(7d)
      Zhao Chenyu(7d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Longyuan Mingcheng Hangzhou
      3-1
      Team Shanghai Jianqiao Institute
    • Lee Donghoon(9d)
      Wang Xinghao(5d)
    • C
      Ding Hao(6d)
      Fan Yunruo(8d)
    • H
      Chun Guangya(7d)
      Li Weiqing(7d)
    • Xia Chenkun(6d)
      Hu Yaoyu(8d)

3rd round at 2019-10-05.

    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Huatai Securities Jiangsu
      3-1
      Team Chengdu Yijin Holding
    • H
      Huang Yunsong(7d)
      Dang Yifei(9d)
    • Mi Yuting(M)
      Park Junghwan(9d)
    • Chen Xian(7d)
      Liao Yuanhe(8d)
    • Zhao Chenyu(7d)
      Gu Lingyi(7d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Shanghai Jianqiao Institute
      1-3
      Team Longyuan Mingcheng Hangzhou
    • Li Weiqing(7d)
      Xia Jiankun(6d)
    • Hu Yaoyu(8d)
      Lee Donghoon(9d)
    • H
      Wang Xinghao(5d)
      Chun Guangya(7d)
    • Fan Yunruo(8d)
      Ding Hao(6d)

2nd round at 2019-09-16.

    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Huatai Securities Jiangsu
      2-2
      Team Shaanxi Go Association
    • Chen Xian(7d)
      Shen Peiran(5d)
    • C
      Mi Yuting(M)
      Tao Xinran(8d)
    • H
      Huang Yunsong(7d)
      Jiang Qirun(5d)
    • Zhao Chenyu(7d)
      Shi Yue(9d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Jiangxi Sitejiu
      1-3
      Team Shanghai Jianqiao Institute
    • H
      Tu Xiaoyu(5d)
      Wang Xinghao(4d)
    • C
      Gu Zihao(9d)
      Fan Yunruo(8d)
    • Byun Sangil(9d)
      Li Weiqing(7d)
    • Xu Jiayang(8d)
      Hu Yaoyu(8d)

1st round at 2019-09-14.

    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Shaanxi Go Association
      2-2
      Team Huatai Securities Jiangsu
    • Jiang Qirun(5d)
      Chen Xian(7d)
    • Shi Yue(9d)
      Mi Yuting(M)
    • H
      Shen Peiran(5d)
      Huang Yunsong(7d)
    • Tao Xinran(7d)
      Zhao Chenyu(7d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Shanghai Jianqiao Institute
      2-2
      Team Jiangxi Sitejiu
    • H
      Wang Xinghao(4d)
      Tu Xiaoyu(5d)
    • Hu Yaoyu(8d)
      Gu Zihao(9d)
    • Li Weiqing(7d)
      Byun Sangil(9d)
    • Fan Yunruo(8d)
      Xu Jiayang(8d)

Relegation team decision tournament

Final (loser)
11-04,06
Semifinal (loser)
10-05,07
1st round (loser)
09-14,16
Players
Team Shenzhen Zhengfangyuan Team Shenzhen Zhengfangyuan Team Zhejiang Yunlin Qichan Team Chongqing Real Estate
Team Zhejiang Yunlin Qichan
Team Shenzhen Zhengfangyuan
Team Tianjin Sijian
Team Zhongxin Beijing Team Lhasa
Team Zhongxin Beijing Team Weifang Gaoxin Zone
Team Zhongxin Beijing Team Zhongxin Beijing
Team Jiajia Food Group Tianjin

Relegation team decision tournament competition schedule

(C=Captain, H=HayaGo)

6th round at 2019-11-06.

    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Zhongxin Beijing
      1-3
      Team Lhasa
    • H
      Kim Myeonghoon(7d)(9d)
      Mao Ruilong(5d)
    • C
      Tuo Jiaxi(9d)
      Zhou Ruiyang(9d)
    • Chen Yaoye(9d)
      Kang Dongyun(9d)
    • Cai Jing(6d)
      Chen Hao(6d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Shenzhen Zhengfangyuan
      2-2
      Team Tianjin Sijian
    • H
      Yan Zheming(6d)
      Li Yuang(3d)
    • C
      Shin Minjun(9d)
      Meng Tailing(7d)
    • Chen Yusen(5d)
      Liu Xing(7d)
    • Rong Yi(7d)
      Wang Shiyi(5d)

5th round at 2019-11-04.

    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Lhasa
      2-2
      Team Zhongxin Beijing
    • H
      Mao Ruilong(5d)
      Tuo Jiaxi(9d)
    • Chen Hao(6d)
      Chen Yaoye(9d)
    • Kang Dongyun(9d)
      Cai Jing(6d)
    • Zhou Ruiyang(9d)
      Han Yizhou(8d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Tianjin Sijian
      3-1
      Team Shenzhen Zhengfangyuan
    • Li Yuang(3d)
      Shin Minjun(9d)
    • Wang Shiyi(5d)
      Yan Zheming(6d)
    • H
      Liu Xing(7d)
      Rong Yi(7d)
    • Meng Tailing(7d)
      Chen Yusen(5d)

4th round at 2019-10-07.

    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Zhongxin Beijing
      2-2
      Team Weifang Gaoxin Zone
    • Kim Myeonghoon(7d)
      Yi Lingtao(7d)
    • C
      Chen Yaoye(9d)
      Jiang Weijie(9d)
    • H
      Tuo Jiaxi(9d)
      Chen Zijian(7d)
    • Cai Jing(6d)
      Fan Tingyu(9d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Zhejiang Yunlin Qichan
      4-0
      Team Shenzhen Zhengfangyuan
    • H
      Tong Mengcheng(8d)
      Shin Minjun(9d)
    • C
      Kim Jiseok(9d)
      Rong Yi(7d)
    • Zhang Tao(7d)
      Yan Zheming(6d)
    • Tan Xiao(9d)
      Chen Yusen(5d)

3rd round at 2019-10-05.

    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Weifang Gaoxin Zone
      3-1
      Team Zhongxin Beijing
    • H
      Yi Lingtao(7d)
      Cai Jing(6d)
    • Chen Zijian(7d)
      Chen Yaoye(9d)
    • Fan Tingyu(9d)
      Tuo Jiaxi(9d)
    • Jiang Weijie(9d)
      Han Yizhou(8d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Shenzhen Zhengfangyuan
      1-3
      Team Zhejiang Yunlin Qichan
    • H
      Yan Zheming(6d)
      Tan Xiao(9d)
    • Rong Yi(7d)
      Zhang Tao(7d)
    • Chen Yusen(5d)
      Kim Jiseok(9d)
    • Wang Shuo(4d)
      Tong Mengcheng(8d)

2nd round at 2019-09-16.

    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Chongqing Real Estate
      3-1
      Team Zhejiang Yunlin Qichan
    • C
      Yang Dingxin(9d)
      Tong Mengcheng(8d)
    • Xie He(9d)
      Kim Jiseok(9d)
    • H
      He Yuhan(6d)
      Tan Xiao(9d)
    • Li Xuanhao(7d)
      Zhang Tao(7d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Zhongxin Beijing
      2-2
      Team Jiajia Food Group Tianjin
    • Han Yizhou(8d)
      Tang Weixing(9d)
    • C
      Chen Yaoye(9d)
      Xie Erhao(9d)
    • H
      Tuo Jiaxi(9d)
      Wang Yijin(7d)
    • Kim Myeonghoon(7d)
      Chen Zhengxun(5d)

1st round at 2019-09-14.

    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Zhejiang Yunlin Qichan
      3-1
      Team Chongqing Real Estate
    • H
      Tong Mengcheng(8d)
      Li Xuanhao(7d)
    • Kim Jiseok(9d)
      Li Xiangyu(5d)
    • Zhang Tao(7d)
      He Yuhan(6d)
    • Tan Xiao(9d)
      Yang Dingxin(9d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Jiajia Food Group Tianjin
      2-2
      Team Zhongxin Beijing
    • Tang Weixing(9d)
      Cai Jing(6d)
    • H
      Xie Erhao(9d)
      Han Yizhou(8d)
    • Wang Yijin(7d)
      Tuo Jiaxi(9d)
    • Chen Zhengxun(5d)
      Chen Yaoye(9d)

Final rank

Rank Players Point Wins Win Loss
1 Team Subo'er Hangzhou 33 36 12 3
2 Team China United Travel Xiamen 28 37 8 7
2 Team Longyuan Mingcheng Hangzhou 28 37 8 7
4 Team Chengdu Yijin Holding 27 34 9 6
5 Team Huatai Securities Jiangsu 26 35 8 7
6 Team Jiangxi Sitejiu 26 31 10 5
7 Team Shanghai Jianqiao Institute 25 35 8 7
8 Team Shaanxi Go Association 25 31 9 6
9 Team Chongqing Real Estate 25 29 11 4
10 Team Zhongxin Beijing 24 31 7 8
11 Team Jiajia Food Group Tianjin 20 27 6 9
12 Team Zhejiang Yunlin Qichan 19 29 5 10
13 Team Shenzhen Zhengfangyuan 17 22 7 8
14 Team Weifang Gaoxin Zone 16 28 4 11
15 Team Lhasa 16 24 6 9
16 Team Tianjin Sijian 5 14 2 13

1st stage league

Team H.J C.X S.H J.S J.T W.G Z.B C.R S.G L.H C.K S.J Z.K S.Z L.S T.S Point Wins Win-loss Rank
Team Huatai Securities Jiangsu - 0-4 1-3 3-1 3-1 3-1 4-0 2-2 4-0 1-3 4-0 1-3 2-2 2-2 3-1 2-2 26 35 8-7 5
Team China United Travel Xiamen 4-0 - 2-2 2-2 3-1 2-2 1-3 3-1 2-2 3-1 2-2 3-1 1-3 4-0 3-1 2-2 28 37 8-7 2
Team Subo'er Hangzhou 3-1 2-2 - 3-1 3-1 2-2 3-1 3-1 4-0 2-2 2-2 0-4 2-2 3-1 1-3 3-1 33 36 12-3 1
Team Jiangxi Sitejiu 1-3 2-2 1-3 - 2-2 2-2 2-2 2-2 3-1 2-2 1-3 2-2 3-1 3-1 2-2 3-1 26 31 10-5 6
Team Jiajia Food Group Tianjin 1-3 1-3 1-3 2-2 - 3-1 3-1 3-1 1-3 2-2 0-4 3-1 0-4 2-2 2-2 3-1 20 27 6-9 11
Team Weifang Gaoxin Zone 1-3 2-2 2-2 2-2 1-3 - 1-3 2-2 2-2 1-3 1-3 2-2 2-2 4-0 3-1 2-2 16 28 4-11 14
Team Zhongxin Beijing 0-4 3-1 1-3 2-2 1-3 3-1 - 1-3 3-1 3-1 2-2 0-4 3-1 2-2 4-0 3-1 24 31 7-8 10
Team Chongqing Real Estate 2-2 1-3 1-3 2-2 1-3 2-2 3-1 - 1-3 2-2 2-2 2-2 3-1 2-2 2-2 3-1 25 29 11-4 9
Team Shaanxi Go Association 0-4 2-2 0-4 1-3 3-1 2-2 1-3 3-1 - 3-1 3-1 2-2 1-3 2-2 4-0 4-0 25 31 9-6 8
Team Longyuan Mingcheng Hangzhou 3-1 1-3 2-2 2-2 2-2 3-1 1-3 2-2 1-3 - 3-1 3-1 3-1 4-0 3-1 4-0 28 37 8-7 3
Team Chengdu Yijin Holding 0-4 2-2 2-2 3-1 4-0 3-1 2-2 2-2 1-3 1-3 - 2-2 4-0 2-2 3-1 3-1 27 34 9-6 4
Team Shanghai Jianqiao Institute 3-1 1-3 4-0 2-2 1-3 2-2 4-0 2-2 2-2 1-3 2-2 - 2-2 2-2 3-1 4-0 25 35 8-7 7
Team Zhejiang Yunlin Qichan 2-2 3-1 2-2 1-3 4-0 2-2 1-3 1-3 3-1 1-3 0-4 2-2 - 2-2 2-2 3-1 19 29 5-10 12
Team Shenzhen Zhengfangyuan 2-2 0-4 1-3 1-3 2-2 0-4 2-2 2-2 2-2 0-4 2-2 2-2 2-2 - 1-3 3-1 17 22 7-8 13
Team Lhasa 1-3 1-3 3-1 2-2 2-2 1-3 0-4 2-2 0-4 1-3 1-3 1-3 2-2 3-1 - 4-0 16 24 6-9 15
Team Tianjin Sijian 2-2 2-2 1-3 1-3 1-3 2-2 1-3 1-3 0-4 0-4 1-3 0-4 1-3 1-3 0-4 - 5 14 2-13 16

1st stage competition schedule

(C=Captain, H=HayaGo)

15th round at 2019-08-26.

    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team China United Travel Xiamen
      3-1
      Team Lhasa
    • Peng Liyao(7d)
      B+R
      Mao Ruilong(5d)
    • C
      Ke Jie(Q)
      W+R
      Zhou Ruiyang(9d)
    • H
      Park Hamin(6d)
      W+R
      Chen Hao(6d)
    • Fan Yin(8d)
      W+0.5
      Kang Dongyun(9d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Tianjin Sijian
      0-4
      Team Longyuan Mingcheng Hangzhou
    • Huang Jingyuan(4d)
      Xia Chenkun(6d)
    • C
      Wang Shiyi(4d)
      B+R
      Ding Hao(6d)
    • H
      Liu Xing(7d)
      W+R
      Chun Guangya(7d)
    • Li Yuang(2d)
      B+R
      Lee Donghoon(9d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Zhongxin Beijing
      1-3
      Team Jiajia Food Group Tianjin
    • Han Yizhou(8d)
      W+R
      Chen Zhengxun(5d)
    • C
      Chen Yaoye(9d)
      Xie Erhao(9d)
    • H
      Tuo Jiaxi(9d)
      B+R
      Wang Yijin(7d)
    • Kim Myeonghoon(7d)
      B+R
      Tang Weixing(9d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Shenzhen Zhengfangyuan
      0-4
      Team Weifang Gaoxin Zone
    • H
      Rong Yi(7d)
      W+0.5
      Fan Tingyu(9d)
    • C
      Shin Minjun(9d)
      B+R
      Jiang Weijie(9d)
    • Wang Shuo(4d)
      W+R
      Yi Lingtao(7d)
    • Chen Yusen(5d)
      B+R
      Chen Zijian(7d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Subo'er Hangzhou
      0-4
      Team Shanghai Jianqiao Institute
    • Lian Xiao(T)
      Wang Xinghao(4d)
    • C
      Shin Jinseo(9d)
      B+R
      Fan Yunruo(8d)
    • H
      Li Qincheng(9d)
      W+R
      Li Weiqing(7d)
    • Xie Ke(7d)
      B+R
      Hu Yaoyu(8d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Chongqing Real Estate
      2-2
      Team Chengdu Yijin Holding
    • Gu Li(9d)
      W+R
      Dang Yifei(9d)
    • C
      Yang Dingxin(9d)
      W+0.5
      Park Junghwan(9d)
    • H
      He Yuhan(6d)
      W+R
      Gu Lingyi(7d)
    • Li Xuanhao(7d)
      W+R
      Liao Yuanhe(7d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Zhejiang Yunlin Qichan
      1-3
      Team Jiangxi Sitejiu
    • H
      Tan Xiao(9d)
      W+R
      Xu Jiayang(8d)
    • C
      Kim Jiseok(9d)
      B+R
      Gu Zihao(9d)
    • Tong Mengcheng(8d)
      W+R
      Byun Sangil(9d)
    • Zhang Tao(7d)
      W+R
      Tu Xiaoyu(5d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Shaanxi Go Association
      0-4
      Team Huatai Securities Jiangsu
    • H
      Shen Peiran(5d)
      W+R
      Huang Yunsong(7d)
    • C
      Shi Yue(9d)
      B+R
      Mi Yuting(M)
    • Tao Xinran(7d)
      W+R
      Chen Xian(7d)
    • Jiang Qirun(5d)
      B+R
      Zhao Chenyu(7d)

14th round at 2019-08-24.

    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Lhasa
      0-4
      Team Shaanxi Go Association
    • H
      Mao Ruilong(5d)
      W+0.5
      Shen Peiran(5d)
    • C
      Zhou Ruiyang(9d)
      B+R
      Shi Yue(9d)
    • Chen Hao(6d)
      W+R
      Jiang Qirun(5d)
    • Kang Dongyun(9d)
      Tao Xinran(7d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Huatai Securities Jiangsu
      2-2
      Team Zhejiang Yunlin Qichan
    • Chen Xian(7d)
      W+R
      Tong Mengcheng(8d)
    • C
      Mi Yuting(M)
      W+R
      Zhang Tao(7d)
    • H
      Huang Yunsong(7d)
      B+R
      Tan Xiao(9d)
    • Zhao Chenyu(7d)
      B+R
      Kim Jiseok(9d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Jiangxi Sitejiu
      2-2
      Team Chongqing Real Estate
    • H
      Tu Xiaoyu(5d)
      B+R
      Gu Li(9d)
    • C
      Gu Zihao(9d)
      B+R
      Yang Dingxin(9d)
    • Xu Jiayang(8d)
      W+R
      Li Xuanhao(7d)
    • Byun Sangil(9d)
      W+R
      He Yuhan(6d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Chengdu Yijin Holding
      2-2
      Team Subo'er Hangzhou
    • Liao Yuanhe(8d)
      B+R
      Li Qincheng(9d)
    • C
      Park Junghwan(9d)
      B+R
      Lian Xiao(T)
    • H
      Gu Lingyi(7d)
      W+R
      Xie Ke(7d)
    • Dang Yifei(9d)
      Shin Jinseo(9d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Shanghai Jianqiao Institute
      2-2
      Team Shenzhen Zhengfangyuan
    • Li Weiqing(7d)
      B+R
      Gan Siyang(5d)
    • C
      Fan Yunruo(8d)
      B+R
      Shin Minjun(9d)
    • H
      Wang Xinghao(4d)
      B+R
      Yan Zheming(6d)
    • Hu Yaoyu(8d)
      B+R
      Rong Yi(7d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Weifang Gaoxin Zone
      1-3
      Team Zhongxin Beijing
    • H
      Chen Zijian(7d)
      B+R
      Tuo Jiaxi(9d)
    • C
      Jiang Weijie(9d)
      B+R
      Chen Yaoye(9d)
    • Yi Lingtao(7d)
      W+R
      Han Yizhou(8d)
    • Fan Tingyu(9d)
      B+R
      Kim Myeonghoon(7d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Jiajia Food Group Tianjin
      3-1
      Team Tianjin Sijian
    • Chen Zhengxun(5d)
      W+R
      Wang Shiyi(4d)
    • C
      Xie Erhao(9d)
      W+R
      Li Yuang(2d)
    • H
      Wang Yijin(7d)
      B+R
      Yao Xiaotong(2d)
    • Tang Weixing(9d)
      W+R
      Huang Jingyuan(4d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Longyuan Mingcheng Hangzhou
      1-3
      Team China United Travel Xiamen
    • Xia Chenkun(6d)
      W+R
      Sun Tengyu(7d)
    • C
      Ding Hao(6d)
      Ke Jie(Q)
    • H
      Zhang Ziliang(5d)
      W+R
      Peng Liyao(7d)
    • Chun Guangya(7d)
      B+R
      Fan Yin(8d)

13th round at 2019-08-12.

    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Shenzhen Zhengfangyuan
      2-2
      Team Chengdu Yijin Holding
    • Chen Yusen(5d)
      W+R
      Dang Yifei(9d)
    • C
      Shin Minjun(9d)
      W+R
      Liao Yuanhe(8d)
    • H
      Yan Zheming(5d)
      B+R
      Gu Lingyi(7d)
    • Rong Yi(7d)
      B+R
      Park Junghwan(9d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team China United Travel Xiamen
      3-1
      Team Jiajia Food Group Tianjin
    • H
      Sun Tengyu(7d)
      B+R
      Tang Weixing(9d)
    • C
      Ke Jie(Q)
      W+R
      Xie Erhao(9d)
    • Fan Yin(8d)
      W+R
      Wang Yijin(6d)
    • Peng Liyao(7d)
      W+R
      Chen Zhengxun(5d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Tianjin Sijian
      2-2
      Team Weifang Gaoxin Zone
    • H
      Wang Shiyi(4d)
      B+3.5
      Yi Lingtao(7d)
    • C
      Meng Tailing(7d)
      B+R
      Jiang Weijie(9d)
    • Yao Xiaotong(2d)
      W+R
      Fan Tingyu(9d)
    • Li Yuang(2d)
      Chen Zijian(7d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Zhongxin Beijing
      0-4
      Team Shanghai Jianqiao Institute
    • H
      Cai Jing(6d)
      W+R
      Li Weiqing(7d)
    • C
      Chen Yaoye(9d)
      Fan Yunruo(8d)
    • Tuo Jiaxi(9d)
      W+R
      Wang Xinghao(4d)
    • Han Yizhou(8d)
      B+R
      Hu Yaoyu(8d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Subo'er Hangzhou
      3-1
      Team Jiangxi Sitejiu
    • H
      Lian Xiao(T)
      Yang Kaiwen(7d)
    • C
      Shin Jinseo(9d)
      W+R
      Gu Zihao(9d)
    • Li Qincheng(9d)
      W+R
      Byun Sangil(9d)
    • Xie Ke(7d)
      W+R
      Xu Jiayang(8d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Chongqing Real Estate
      2-2
      Team Huatai Securities Jiangsu
    • H
      He Yuhan(6d)
      W+R
      Chen Xian(7d)
    • C
      Yang Dingxin(9d)
      W+R
      Mi Yuting(M)
    • Li Xiangyu(5d)
      W+R
      Zhao Chenyu(7d)
    • Li Xuanhao(7d)
      W+R
      Huang Xin(5d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Zhejiang Yunlin Qichan
      3-1
      Team Shaanxi Go Association
    • Tong Mengcheng(8d)
      B+1.5
      Shen Peiran(5d)
    • C
      Zhang Tao(7d)
      B+R
      Shi Yue(9d)
    • H
      Tan Xiao(9d)
      B+R
      Shi Yulai(2d)
    • Kim Jiseok(9d)
      W+R
      Tao Xinran(7d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Longyuan Mingcheng Hangzhou
      3-1
      Team Lhasa
    • H
      Chun Guangya(7d)
      B+R
      Zhang Qiang(6d)
    • C
      Ding Hao(6d)
      W+R
      Zhou Ruiyang(9d)
    • Lee Donghoon(9d)
      W+R
      Mao Ruilong(5d)
    • Xia Chenkun(6d)
      W+R
      Chen Hao(6d)

12th round at 2019-08-10.

    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Jiangxi Sitejiu
      3-1
      Team Shenzhen Zhengfangyuan
    • H
      Tu Xiaoyu(5d)
      Rong Yi(7d)
    • C
      Gu Zihao(9d)
      W+R
      Shin Minjun(9d)
    • Xu Jiayang(8d)
      B+R
      Yan Zheming(5d)
    • Byun Sangil(9d)
      W+R
      Wang Shuo(4d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Weifang Gaoxin Zone
      2-2
      Team China United Travel Xiamen
    • Fan Tingyu(9d)
      W+R
      Sun Tengyu(7d)
    • C
      Jiang Weijie(9d)
      Ke Jie(Q)
    • H
      Yi Lingtao(7d)
      Fan Yin(7d)
    • Chen Zijian(7d)
      W+R
      Peng Liyao(7d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Shanghai Jianqiao Institute
      4-0
      Team Tianjin Sijian
    • Li Weiqing(7d)
      B+R
      Wang Shiyi(4d)
    • C
      Fan Yunruo(8d)
      W+R
      Meng Tailing(7d)
    • H
      Wang Xinghao(4d)
      B+R
      Yao Xiaotong(2d)
    • Hu Yaoyu(8d)
      W+R
      Li Yuang(2d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Chengdu Yijin Holding
      2-2
      Team Zhongxin Beijing
    • H
      Gu Lingyi(7d)
      W+0.5
      Cai Jing(6d)
    • C
      Park Junghwan(9d)
      W+R
      Chen Yaoye(9d)
    • Liao Yuanhe(8d)
      W+R
      Tuo Jiaxi(9d)
    • Dang Yifei(9d)
      W+R
      Han Yizhou(8d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Lhasa
      2-2
      Team Zhejiang Yunlin Qichan
    • H
      Mao Ruilong(5d)
      W+R
      Tan Xiao(9d)
    • C
      Zhou Ruiyang(9d)
      W+R
      Kim Jiseok(9d)
    • Chen Hao(6d)
      W+R
      Zhang Tao(7d)
    • Kang Dongyun(9d)
      W+R
      Tong Mengcheng(8d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Shaanxi Go Association
      3-1
      Team Chongqing Real Estate
    • H
      Shen Peiran(5d)
      B+R
      Li Xiangyu(5d)
    • C
      Shi Yue(9d)
      W+R
      Yang Dingxin(9d)
    • Shi Yulai(2d)
      W+R
      He Yuhan(6d)
    • Tao Xinran(7d)
      W+R
      Li Xuanhao(7d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Huatai Securities Jiangsu
      1-3
      Team Subo'er Hangzhou
    • H
      Chen Xian(7d)
      W+R
      Li Qincheng(9d)
    • C
      Zhao Chenyu(7d)
      B+R
      Shin Jinseo(9d)
    • Huang Xin(5d)
      W+R
      Lian Xiao(T)
    • Mi Yuting(M)
      W+R
      Xie Ke(7d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Jiajia Food Group Tianjin
      2-2
      Team Longyuan Mingcheng Hangzhou
    • Chen Zhengxun(5d)
      W+R
      Chun Guangya(7d)
    • C
      Xie Erhao(9d)
      W+R
      Ding Hao(6d)
    • H
      Wang Yijin(6d)
      W+R
      Xia Chenkun(6d)
    • Tang Weixing(9d)
      W+R
      Lee Donghoon(9d)

11th round at 2019-07-29.

    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Jiajia Food Group Tianjin
      2-2
      Team Lhasa
    • H
      Chen Zhengxun(5d)
      W+R
      Zhang Qiang(5d)
    • C
      Tang Weixing(9d)
      B+R
      Zhou Ruiyang(9d)
    • Wang Yijin(6d)
      B+1.5
      Chen Hao(6d)
    • Xie Erhao(9d)
      W+R
      Kang Dongyun(9d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Longyuan Mingcheng Hangzhou
      3-1
      Team Weifang Gaoxin Zone
    • H
      Zhang Ziliang(5d)
      W+R
      Fan Tingyu(9d)
    • C
      Ding Hao(6d)
      W+R
      Jiang Weijie(9d)
    • Lee Donghoon(9d)
      B+R
      Yi Lingtao(7d)
    • Xia Chenkun(6d)
      W+0.5
      Chen Zijian(7d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team China United Travel Xiamen
      3-1
      Team Shanghai Jianqiao Institute
    • H
      Park Hamin(6d)
      B+R
      Liao Xingwen(6d)
    • C
      Ke Jie(9d)
      W+R
      Li Weiqing(7d)
    • Fan Yin(7d)
      W+R
      Wang Xinghao(4d)
    • Peng Liyao(6d)
      W+R
      Fan Yunruo(8d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Tianjin Sijian
      1-3
      Team Chengdu Yijin Holding
    • H
      Wang Shiyi(4d)
      W+R
      Dang Yifei(9d)
    • C
      Meng Tailing(7d)
      B+R
      Park Junghwan(9d)
    • Yao Xiaotong(2d)
      W+R
      Liao Yuanhe(8d)
    • Li Yuang(2d)
      W+2.5
      Gu Lingyi(7d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Zhongxin Beijing
      2-2
      Team Jiangxi Sitejiu
    • Han Yizhou(8d)
      W+R
      Byun Sangil(9d)
    • C
      Chen Yaoye(9d)
      B+R
      Gu Zihao(9d)
    • H
      Cai Jing(6d)
      B+R
      Xu Jiayang(8d)
    • Tuo Jiaxi(9d)
      W+R
      Tu Xiaoyu(5d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Shenzhen Zhengfangyuan
      2-2
      Team Huatai Securities Jiangsu
    • Chen Yusen(5d)
      W+R
      Chen Xian(7d)
    • C
      Shin Minjun(9d)
      Mi Yuting(M)
    • H
      Yan Zheming(5d)
      B+R
      Huang Yunsong(7d)
    • Rong Yi(7d)
      B+R
      Zhao Chenyu(7d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Subo'er Hangzhou
      4-0
      Team Shaanxi Go Association
    • H
      Li Qincheng(9d)
      B+R
      Shen Peiran(5d)
    • C
      Shin Jinseo(9d)
      Shi Yue(9d)
    • Xie Ke(7d)
      B+0.5
      Jiang Qirun(5d)
    • Lian Xiao(Q)
      W+R
      Tao Xinran(7d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Chongqing Real Estate
      3-1
      Team Zhejiang Yunlin Qichan
    • H
      He Yuhan(6d)
      B+R
      Tong Mengcheng(8d)
    • C
      Yang Dingxin(9d)
      W+R
      Kim Jiseok(9d)
    • Li Xiangyu(5d)
      W+R
      Tan Xiao(9d)
    • Li Xuanhao(7d)
      W+R
      Zhang Tao(7d)

10th round at 2019-07-22.

    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Lhasa
      2-2
      Team Chongqing Real Estate
    • Chen Hao(6d)
      B+R
      He Yuhan(6d)
    • C
      Zhou Ruiyang(9d)
      Yang Dingxin(9d)
    • H
      Kang Dongyun(9d)
      B+R
      Li Xiangyu(5d)
    • Mao Ruilong(5d)
      B+R
      Li Xuanhao(7d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Zhejiang Yunlin Qichan
      2-2
      Team Subo'er Hangzhou
    • H
      Tong Mengcheng(8d)
      B+R
      Xie Ke(7d)
    • C
      Kim Jiseok(9d)
      B+R
      Lian Xiao(Q)
    • Zhang Tao(7d)
      W+2.5
      Shin Jinseo(9d)
    • Tan Xiao(9d)
      W+R
      Li Qincheng(9d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Shaanxi Go Association
      2-2
      Team Shenzhen Zhengfangyuan
    • Jiang Qirun(5d)
      B+1.5
      Gan Siyang(5d)
    • C
      Shi Yue(9d)
      W+R
      Shin Minjun(9d)
    • H
      Shen Peiran(5d)
      W+R
      Rong Yi(7d)
    • Tao Xinran(7d)
      B+R
      Chen Yusen(5d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Huatai Securities Jiangsu
      4-0
      Team Zhongxin Beijing
    • Chen Xian(7d)
      B+R
      Tuo Jiaxi(9d)
    • C
      Mi Yuting(M)
      W+R
      Chen Yaoye(9d)
    • H
      Huang Yunsong(6d)
      B+R
      Han Yizhou(8d)
    • Zhao Chenyu(7d)
      W+R
      Kim Myeonghoon(7d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Jiangxi Sitejiu
      3-1
      Team Tianjin Sijian
    • H
      Byun Sangil(9d)
      W+R
      Wang Shiyi(4d)
    • C
      Gu Zihao(9d)
      W+R
      Li Yuang(2d)
    • Tu Xiaoyu(5d)
      B+R
      Liu Xing(7d)
    • Xu Jiayang(8d)
      W+4.5
      Yao Xiaotong(2d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Chengdu Yijin Holding
      2-2
      Team China United Travel Xiamen
    • H
      Dang Yifei(9d)
      Ke Jie(9d)
    • C
      Park Junghwan(9d)
      W+R
      Fan Yin(7d)
    • Liao Yuanhe(8d)
      B+R
      Park Hamin(6d)
    • Gu Lingyi(7d)
      B+R
      Peng Liyao(6d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Shanghai Jianqiao Institute
      1-3
      Team Longyuan Mingcheng Hangzhou
    • H
      Wang Xinghao(4d)
      W+R
      Zhang Ziliang(5d)
    • C
      Fan Yunruo(8d)
      B+R
      Ding Hao(6d)
    • Li Weiqing(7d)
      W+R
      Xia Chenkun(6d)
    • Liao Xingwen(6d)
      B+3.5
      Lee Donghoon(9d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Weifang Gaoxin Zone
      1-3
      Team Jiajia Food Group Tianjin
    • H
      Chen Zijian(7d)
      W+R
      Xie Erhao(9d)
    • C
      Yi Lingtao(7d)
      B+R
      Tang Weixing(9d)
    • Jiang Weijie(9d)
      B+R
      Chen Zhengxun(5d)
    • Fan Tingyu(9d)
      B+R
      Wang Yijin(6d)

9th round at 2019-07-20.

    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Weifang Gaoxin Zone
      3-1
      Team Lhasa
    • Chen Zijian(7d)
      B+R
      Ding Shixiong(5d)
    • C
      Jiang Weijie(9d)
      B+7.5
      Zhou Ruiyang(9d)
    • Fan Tingyu(9d)
      B+R
      Zhang Qiang(5d)
    • H
      Yi Lingtao(7d)
      W+R
      Kang Dongyun(9d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Jiajia Food Group Tianjin
      3-1
      Team Shanghai Jianqiao Institute
    • Chen Zhengxun(5d)
      B+R
      Wang Xinghao(4d)
    • C
      Tang Weixing(9d)
      W+R
      Fan Yunruo(8d)
    • H
      Wang Yijin(6d)
      W+R
      Li Weiqing(7d)
    • Xie Erhao(9d)
      W+R
      Liao Xingwen(6d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Longyuan Mingcheng Hangzhou
      3-1
      Team Chengdu Yijin Holding
    • Ding Hao(6d)
      B+R
      Liao Yuanhe(7d)
    • C
      Lee Donghoon(9d)
      W+R
      Dang Yifei(9d)
    • H
      Zhang Ziliang(5d)
      W+R
      Park Junghwan(9d)
    • Xia Chenkun(6d)
      W+R
      Gu Lingyi(7d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team China United Travel Xiamen
      2-2
      Team Jiangxi Sitejiu
    • H
      Peng Liyao(6d)
      W+R
      Byun Sangil(9d)
    • C
      Ke Jie(9d)
      B+R
      Gu Zihao(9d)
    • Park Hamin(6d)
      B+R
      Tu Xiaoyu(5d)
    • Fan Yin(7d)
      W+R
      Xu Jiayang(8d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Tianjin Sijian
      2-2
      Team Huatai Securities Jiangsu
    • H
      Wang Shiyi(4d)
      W+R
      Chen Xian(7d)
    • C
      Meng Tailing(7d)
      W+R
      Mi Yuting(M)
    • Huang Jingyuan(4d)
      W+R
      Zhao Chenyu(7d)
    • Li Yuang(2d)
      W+R
      Huang Yunsong(6d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Zhongxin Beijing
      3-1
      Team Shaanxi Go Association
    • Han Yizhou(8d)
      B+R
      Jiang Qirun(5d)
    • C
      Chen Yaoye(9d)
      W+0.5
      Shi Yue(9d)
    • H
      Tuo Jiaxi(9d)
      W+R
      Shen Peiran(5d)
    • Kim Myeonghoon(7d)
      Tao Xinran(7d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Shenzhen Zhengfangyuan
      2-2
      Team Zhejiang Yunlin Qichan
    • Gan Siyang(5d)
      Zhang Tao(7d)
    • C
      Shin Minjun(9d)
      W+R
      Tong Mengcheng(8d)
    • H
      Rong Yi(7d)
      W+R
      Tan Xiao(9d)
    • Wang Shuo(4d)
      B+R
      Kim Jiseok(9d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Subo'er Hangzhou
      3-1
      Team Chongqing Real Estate
    • Lian Xiao(Q)
      B+R
      Gu Li(9d)
    • C
      Shin Jinseo(9d)
      W+R
      Yang Dingxin(9d)
    • H
      Li Qincheng(9d)
      W+R
      Li Xuanhao(7d)
    • Xie Ke(7d)
      W+R
      He Yuhan(6d)

8th round at 2019-06-10.

    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Lhasa
      3-1
      Team Subo'er Hangzhou
    • H
      Mao Ruilong(5d)
      B+R
      Xie Ke(7d)
    • C
      Zhou Ruiyang(9d)
      B+R
      Shin Jinseo(9d)
    • Chen Hao(6d)
      B+R
      Li Qincheng(9d)
    • Kang Dongyun(9d)
      W+R
      He Yang(3d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Chongqing Real Estate
      2-2
      Team Shenzhen Zhengfangyuan
    • Xie He(9d)
      W+0.5
      Rong Yi(6d)
    • C
      Yang Dingxin(9d)
      Shin Minjun(9d)
    • H
      Li Xiangyu(5d)
      W+R
      Wang Shuo(4d)
    • Li Xuanhao(7d)
      W+R
      Yan Zheming(5d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Zhejiang Yunlin Qichan
      1-3
      Team Zhongxin Beijing
    • Tan Xiao(9d)
      W+R
      Cai Jing(6d)
    • C
      Kim Jiseok(9d)
      W+R
      Chen Yaoye(9d)
    • Zhang Tao(6d)
      W+R
      Tuo Jiaxi(9d)
    • H
      Tong Mengcheng(8d)
      B+R
      Han Yizhou(8d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Shaanxi Go Association
      4-0
      Team Tianjin Sijian
    • Jiang Qirun(5d)
      B+R
      Wang Shiyi(4d)
    • C
      Shi Yue(9d)
      W+R
      Meng Tailing(6d)
    • H
      Shen Peiran(5d)
      B+3.5
      Huang Jingyuan(4d)
    • Tao Xinran(7d)
      W+R
      Yao Xiaotong(2d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Huatai Securities Jiangsu
      0-4
      Team China United Travel Xiamen
    • Zhao Chenyu(7d)
      W+R
      Peng Liyao(6d)
    • C
      Mi Yuting(M)
      B+R
      Ke Jie(9d)
    • H
      Chen Xian(7d)
      W+R
      Sun Tengyu(7d)
    • Huang Xin(5d)
      B+R
      Fan Yin(7d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Jiangxi Sitejiu
      2-2
      Team Longyuan Mingcheng Hangzhou
    • H
      Yang Kaiwen(7d)
      W+R
      Xia Chenkun(7d)
    • C
      Gu Zihao(9d)
      W+R
      Ding Hao(6d)
    • Tu Xiaoyu(5d)
      B+R
      Chun Guangya(7d)
    • Xu Jiayang(8d)
      B+R
      Zhang Ziliang(4d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Chengdu Yijin Holding
      4-0
      Team Jiajia Food Group Tianjin
    • H
      Dang Yifei(9d)
      B+R
      Tang Weixing(9d)
    • C
      Park Junghwan(9d)
      W+R
      Xie Erhao(9d)
    • Gu Lingyi(6d)
      B+R
      Chen Zhengxun(5d)
    • Liao Yuanhe(7d)
      W+R
      Wang Yijin(6d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Shanghai Jianqiao Institute
      2-2
      Team Weifang Gaoxin Zone
    • H
      Wang Xinghao(3d)
      B+R
      Chen Zijian(7d)
    • C
      Fan Yunruo(8d)
      W+R
      Sul Hyunjun(5d)
    • Li Weiqing(7d)
      W+R
      Yi Lingtao(7d)
    • Hu Yaoyu(8d)
      Fan Tingyu(9d)

7th round at 2019-06-03.

    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Shanghai Jianqiao Institute
      3-1
      Team Lhasa
    • H
      Wang Xinghao(3d)
      B+R
      Mao Ruilong(5d)
    • C
      Fan Yunruo(8d)
      W+R
      Zhou Ruiyang(9d)
    • Li Weiqing(7d)
      B+R
      Kang Dongyun(9d)
    • Hu Yaoyu(8d)
      B+3.5
      Ding Shixiong(5d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Weifang Gaoxin Zone
      1-3
      Team Chengdu Yijin Holding
    • Jiang Weijie(9d)
      B+R
      Gu Lingyi(6d)
    • C
      Fan Tingyu(9d)
      B+R
      Park Junghwan(9d)
    • H
      Chen Zijian(7d)
      W+2.5
      Dang Yifei(9d)
    • Yi Lingtao(7d)
      B+R
      Liao Yuanhe(7d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Jiajia Food Group Tianjin
      2-2
      Team Jiangxi Sitejiu
    • Chen Zhengxun(5d)
      W+R
      Xu Jiayang(8d)
    • C
      Xie Erhao(9d)
      B+R
      Gu Zihao(9d)
    • H
      Tang Weixing(9d)
      B+R
      Yang Kaiwen(7d)
    • Wang Yijin(6d)
      W+R
      Tu Xiaoyu(5d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Longyuan Mingcheng Hangzhou
      3-1
      Team Huatai Securities Jiangsu
    • Xia Chenkun(7d)
      B+R
      Zhao Chenyu(7d)
    • C
      Ding Hao(6d)
      W+R
      Mi Yuting(9d)
    • H
      Chun Guangya(7d)
      W+0.5
      Chen Xian(7d)
    • Lee Donghoon(9d)
      W+R
      Huang Xin(5d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team China United Travel Xiamen
      2-2
      Team Shaanxi Go Association
    • H
      Peng Liyao(6d)
      W+R
      Jiang Qirun(5d)
    • C
      Ke Jie(9d)
      B+R
      Shi Yue(9d)
    • Fan Yin(7d)
      B+R
      Shen Peiran(5d)
    • Park Hamin(6d)
      W+R
      Tao Xinran(7d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Tianjin Sijian
      1-3
      Team Zhejiang Yunlin Qichan
    • H
      Liu Xing(7d)
      W+R
      Tong Mengcheng(8d)
    • C
      Meng Tailing(6d)
      W+R
      Kim Jiseok(9d)
    • Wang Shiyi(4d)
      W+R
      Tan Xiao(9d)
    • Huang Jingyuan(4d)
      B+R
      Zhang Tao(6d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Zhongxin Beijing
      1-3
      Team Chongqing Real Estate
    • Han Yizhou(8d)
      W+R
      Xie He(9d)
    • C
      Chen Yaoye(9d)
      B+R
      Yang Dingxin(9d)
    • H
      Tuo Jiaxi(9d)
      B+R
      He Yuhan(6d)
    • Kim Myeonghoon(7d)
      Li Xiangyu(5d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Shenzhen Zhengfangyuan
      1-3
      Team Subo'er Hangzhou
    • H
      Chen Yusen(5d)
      W+R
      Li Qincheng(9d)
    • C
      Shin Minjun(9d)
      Xie Ke(7d)
    • Yan Zheming(5d)
      B+R
      He Yang(3d)
    • Rong Yi(6d)
      B+R
      Lian Xiao(Q)

6th round at 2019-06-01.

    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Lhasa
      3-1
      Team Shenzhen Zhengfangyuan
    • H
      Mao Ruilong(5d)
      B+R
      Gan Siyang(5d)
    • C
      Zhou Ruiyang(9d)
      W+R
      Rong Yi(6d)
    • Chen Hao(6d)
      B+3.5
      Wang Shuo(4d)
    • Kang Dongyun(9d)
      B+R
      Chen Yusen(5d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Subo'er Hangzhou
      3-1
      Team Zhongxin Beijing
    • H
      Li Qincheng(9d)
      B+R
      Han Yizhou(8d)
    • C
      Lian Xiao(Q)
      B+1.5
      Chen Yaoye(9d)
    • Shin Jinseo(9d)
      B+R
      Tuo Jiaxi(9d)
    • Xie Ke(7d)
      W+R
      Kim Myeonghoon(8d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Chongqing Real Estate
      3-1
      Team Tianjin Sijian
    • H
      He Yuhan(6d)
      B+R
      Wang Shiyi(4d)
    • C
      Yang Dingxin(9d)
      W+R
      Huang Jingyuan(4d)
    • Li Xuanhao(7d)
      W+R
      Liu Xing(7d)
    • Gu Li(9d)
      W+R
      Yao Xiaotong(2d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Zhejiang Yunlin Qichan
      3-1
      Team China United Travel Xiamen
    • H
      Tong Mengcheng(8d)
      W+R
      Fan Yin(7d)
    • C
      Kim Jiseok(9d)
      Ke Jie(9d)
    • Zhang Tao(6d)
      B+R
      Peng Liyao(6d)
    • Tan Xiao(9d)
      W+R
      Park Hamin(6d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Shaanxi Go Association
      3-1
      Team Longyuan Mingcheng Hangzhou
    • Jiang Qirun(5d)
      W+R
      Ding Hao(6d)
    • C
      Shi Yue(9d)
      W+0.5
      Lee Donghoon(9d)
    • H
      Shen Peiran(5d)
      B+R
      Xia Chenkun(7d)
    • Tao Xinran(7d)
      W+R
      Chun Guangya(7d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Huatai Securities Jiangsu
      3-1
      Team Jiajia Food Group Tianjin
    • H
      Zhao Chenyu(7d)
      W+R
      Xie Erhao(9d)
    • C
      Mi Yuting(9d)
      W+R
      Chen Zhengxun(5d)
    • Huang Xin(5d)
      B+R
      Wang Yijin(6d)
    • Chen Xian(7d)
      W+R
      Tang Weixing(9d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Jiangxi Sitejiu
      2-2
      Team Weifang Gaoxin Zone
    • Yang Kaiwen(7d)
      W+R
      Chen Zijian(7d)
    • C
      Gu Zihao(9d)
      W+0.5
      Jiang Weijie(9d)
    • H
      Xu Jiayang(8d)
      W+R
      Yi Lingtao(7d)
    • Tu Xiaoyu(5d)
      W+R
      Fan Tingyu(9d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Chengdu Yijin Holding
      2-2
      Team Shanghai Jianqiao Institute
    • Liao Yuanhe(7d)
      B+R
      Li Weiqing(7d)
    • C
      Park Junghwan(9d)
      W+R
      Fan Yunruo(8d)
    • H
      Dang Yifei(9d)
      Wang Xinghao(3d)
    • Gu Lingyi(6d)
      B+3.5
      Hu Yaoyu(8d)

5th round at 2019-05-11.

    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Chengdu Yijin Holding
      3-1
      Team Lhasa
    • H
      Dang Yifei(9d)
      B+R
      Kang Dongyun(9d)
    • C
      Park Junghwan(9d)
      B+R
      Zhou Ruiyang(9d)
    • Gu Lingyi(6d)
      B+R
      Mao Ruilong(5d)
    • Liao Yuanhe(7d)
      W+R
      Zhang Qiang(4d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Shanghai Jianqiao Institute
      2-2
      Team Jiangxi Sitejiu
    • Li Weiqing(7d)
      B+R
      Xu Jiayang(8d)
    • C
      Fan Yunruo(8d)
      B+1.5
      Gu Zihao(9d)
    • H
      Wang Xinghao(3d)
      B+1.5
      Tu Xiaoyu(5d)
    • Liao Xingwen(6d)
      B+R
      Yang Kaiwen(7d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Weifang Gaoxin Zone
      1-3
      Team Huatai Securities Jiangsu
    • H
      Yi Lingtao(7d)
      Zhao Chenyu(7d)
    • C
      Fan Tingyu(9d)
      B+R
      Mi Yuting(M)
    • Jiang Weijie(9d)
      B+R
      Chen Xian(7d)
    • Sul Hyunjun(5d)
      B+R
      Huang Xin(5d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Jiajia Food Group Tianjin
      1-3
      Team Shaanxi Go Association
    • H
      Wang Yijin(6d)
      W+R
      Shen Peiran(5d)
    • C
      Xie Erhao(9d)
      B+R
      Shi Yue(9d)
    • Chen Zhengxun(5d)
      B+R
      Shi Yulai(2d)
    • Tang Weixing(9d)
      B+R
      Tao Xinran(7d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Longyuan Mingcheng Hangzhou
      3-1
      Team Zhejiang Yunlin Qichan
    • Zhang Ziliang(4d)
      W+R
      Zhang Tao(6d)
    • C
      Lee Donghoon(9d)
      W+R
      Tong Mengcheng(8d)
    • H
      Chun Guangya(7d)
      B+R
      Kim Jiseok(9d)
    • Ding Hao(6d)
      W+R
      Tan Xiao(9d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team China United Travel Xiamen
      3-1
      Team Chongqing Real Estate
    • Fan Yin(7d)
      B+R
      Li Xiangyu(5d)
    • C
      Ke Jie(9d)
      W+R
      Yang Dingxin(9d)
    • H
      Peng Liyao(6d)
      B+R
      Li Xuanhao(7d)
    • Park Hamin(6d)
      B+R
      Gu Li(9d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Tianjin Sijian
      1-3
      Team Subo'er Hangzhou
    • H
      Liu Xing(7d)
      W+R
      Li Qincheng(9d)
    • C
      Meng Tailing(6d)
      B+R
      Shin Jinseo(9d)
    • Huang Jingyuan(4d)
      Xie Ke(7d)
    • Li Yuang(2d)
      B+R
      Lian Xiao(Q)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Zhongxin Beijing
      2-2
      Team Shenzhen Zhengfangyuan
    • Han Yizhou(8d)
      W+R
      Rong Yi(6d)
    • C
      Chen Yaoye(9d)
      B+R
      Shin Minjun(9d)
    • H
      Tuo Jiaxi(9d)
      B+R
      Yan Zheming(5d)
    • Kim Myeonghoon(7d)
      W+R
      Wang Shuo(4d)

4th round at 2019-05-06.

    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Jiangxi Sitejiu
      1-3
      Team Chengdu Yijin Holding
    • H
      Tu Xiaoyu(5d)
      W+R
      Liao Yuanhe(7d)
    • C
      Gu Zihao(9d)
      Park Junghwan(9d)
    • Byun Sangil(9d)
      W+R
      Gu Lingyi(6d)
    • Xu Jiayang(8d)
      B+R
      Dang Yifei(9d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Lhasa
      0-4
      Team Zhongxin Beijing
    • H
      Mao Ruilong(5d)
      W+R
      Tuo Jiaxi(9d)
    • C
      Zhou Ruiyang(9d)
      B+R
      Chen Yaoye(9d)
    • Ding Shixiong(5d)
      W+R
      Cai Jing(6d)
    • Chen Hao(6d)
      B+R
      Han Yizhou(8d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Huatai Securities Jiangsu
      1-3
      Team Shanghai Jianqiao Institute
    • Huang Yunsong(6d)
      W+R
      Liao Xingwen(6d)
    • C
      Mi Yuting(M)
      B+R
      Fan Yunruo(8d)
    • H
      Zhao Chenyu(7d)
      B+3.5
      Wang Xinghao(3d)
    • Chen Xian(7d)
      B+R
      Li Weiqing(6d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Shenzhen Zhengfangyuan
      3-1
      Team Tianjin Sijian
    • Wang Shuo(4d)
      B+R
      Liu Xing(7d)
    • C
      Shin Minjun(9d)
      Meng Tailing(6d)
    • H
      Yan Zheming(5d)
      B+1.5
      Li Yuang(2d)
    • Rong Yi(6d)
      W+R
      Wang Shiyi(4d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Subo'er Hangzhou
      2-2
      Team China United Travel Xiamen
    • Li Qincheng(9d)
      B+R
      Sun Tengyu(7d)
    • C
      Shin Jinseo(9d)
      B+R
      Ke Jie(9d)
    • H
      Xie Ke(7d)
      W+R
      Fan Yin(7d)
    • Lian Xiao(Q)
      W+R
      Peng Liyao(6d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Chongqing Real Estate
      2-2
      Team Longyuan Mingcheng Hangzhou
    • H
      Li Xiangyu(5d)
      W+R
      Chun Guangya(7d)
    • C
      Yang Dingxin(9d)
      W+0.5
      Ding Hao(6d)
    • Li Xuanhao(7d)
      B+R
      Xia Chenkun(6d)
    • Gu Li(9d)
      B+R
      Lee Donghoon(9d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Zhejiang Yunlin Qichan
      4-0
      Team Jiajia Food Group Tianjin
    • H
      Tong Mengcheng(7d)
      B+R
      Chen Zhengxun(5d)
    • C
      Kim Jiseok(9d)
      W+0.5
      Xie Erhao(9d)
    • Tan Xiao(9d)
      B+R
      Wang Yijin(6d)
    • Zhang Tao(6d)
      W+R
      Tang Weixing(9d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Shaanxi Go Association
      2-2
      Team Weifang Gaoxin Zone
    • H
      Shen Peiran(5d)
      B+R
      Chen Zijian(7d)
    • C
      Shi Yue(9d)
      W+R
      Fan Tingyu(9d)
    • Jiang Qirun(5d)
      W+R
      Yi Lingtao(7d)
    • Tao Xinran(7d)
      B+R
      Jiang Weijie(9d)

3rd round at 2019-04-29.

    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Weifang Gaoxin Zone
      2-2
      Team Zhejiang Yunlin Qichan
    • H
      Yi Lingtao(7d)
      W+R
      Tong Mengcheng(7d)
    • C
      Jiang Weijie(9d)
      B+R
      Zhang Tao(6d)
    • Fan Tingyu(9d)
      B+R
      Tan Xiao(9d)
    • Chen Zijian(7d)
      Kim Jiseok(9d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Chengdu Yijin Holding
      0-4
      Team Huatai Securities Jiangsu
    • Gu Lingyi(6d)
      W+0.5
      Huang Yunsong(6d)
    • C
      Park Junghwan(9d)
      B+R
      Mi Yuting(M)
    • H
      Dang Yifei(9d)
      W+R
      Zhao Chenyu(7d)
    • Liao Yuanhe(7d)
      B+R
      Chen Xian(6d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team China United Travel Xiamen
      4-0
      Team Shenzhen Zhengfangyuan
    • Fan Yin(7d)
      B+3.5
      Chen Yusen(5d)
    • C
      Ke Jie(9d)
      W+R
      Rong Yi(6d)
    • H
      Sun Tengyu(7d)
      B+R
      Gan Siyang(5d)
    • Peng Liyao(6d)
      W+R
      Yan Zheming(5d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Shanghai Jianqiao Institute
      2-2
      Team Shaanxi Go Association
    • Li Weiqing(6d)
      B+R
      Jiang Qirun(5d)
    • C
      Fan Yunruo(8d)
      W+R
      Shi Yue(9d)
    • H
      Liao Xingwen(6d)
      W+R
      Shen Peiran(5d)
    • Hu Yaoyu(8d)
      B+R
      Tao Xinran(7d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Jiangxi Sitejiu
      2-2
      Team Lhasa
    • Byun Sangil(9d)
      B+3.5
      Zhang Qiang(4d)
    • C
      Gu Zihao(9d)
      B+R
      Zhou Ruiyang(9d)
    • H
      Tu Xiaoyu(5d)
      W+R
      Kang Dongyun(9d)
    • Xu Jiayang(8d)
      W+R
      Chen Hao(6d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Longyuan Mingcheng Hangzhou
      2-2
      Team Subo'er Hangzhou
    • H
      Chun Guangya(7d)
      B+R
      Xie Ke(7d)
    • C
      Ding Hao(6d)
      B+R
      Shin Jinseo(9d)
    • Xia Chenkun(6d)
      W+R
      Lian Xiao(Q)
    • Zhang Ziliang(4d)
      Li Qincheng(9d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Jiajia Food Group Tianjin
      3-1
      Team Chongqing Real Estate
    • H
      Chen Zhengxun(5d)
      B+R
      Li Xuanhao(7d)
    • C
      Xie Erhao(9d)
      W+R
      Yang Dingxin(9d)
    • Wang Yijin(6d)
      W+R
      Li Xiangyu(5d)
    • Tang Weixing(9d)
      W+R
      Xie He(9d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Tianjin Sijian
      1-3
      Team Zhongxin Beijing
    • H
      Liu Xing(7d)
      B+R
      Cai Jing(6d)
    • C
      Meng Tailing(6d)
      B+R
      Chen Yaoye(9d)
    • Wang Shiyi(4d)
      W+R
      Tuo Jiaxi(9d)
    • Yao Xiaotong(2d)
      B+R
      Han Yizhou(8d)

2nd round at 2019-04-17.

    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Lhasa
      4-0
      Team Tianjin Sijian
    • H
      Mao Ruilong(5d)
      B+R
      Huang Jingyuan(4d)
    • C
      Zhou Ruiyang(9d)
      W+R
      Meng Tailing(6d)
    • Chen Hao(6d)
      B+R
      Li Yuang(2d)
    • Kang Dongyun(9d)
      W+R
      Wang Shiyi(4d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Zhongxin Beijing
      3-1
      Team China United Travel Xiamen
    • Tuo Jiaxi(9d)
      B+R
      Park Hamin(6d)
    • C
      Chen Yaoye(9d)
      B+3.5
      Ke Jie(9d)
    • H
      Han Yizhou(8d)
      B+R
      Fan Yin(7d)
    • Kim Myeonghoon(7d)
      W+R
      Peng Liyao(6d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Shenzhen Zhengfangyuan
      0-4
      Team Longyuan Mingcheng Hangzhou
    • Rong Yi(6d)
      W+R
      Chun Guangya(7d)
    • C
      Shin Minjun(9d)
      B+R
      Ding Hao(6d)
    • H
      Wang Shuo(4d)
      W+4.5
      Xia Chenkun(6d)
    • Chen Yusen(5d)
      B+R
      Lee Donghoon(9d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Subo'er Hangzhou
      3-1
      Team Jiajia Food Group Tianjin
    • H
      Xie Ke(7d)
      B+R
      Chen Zhengxun(5d)
    • C
      Shin Jinseo(9d)
      W+R
      Xie Erhao(9d)
    • Li Qincheng(9d)
      W+R
      Wang Yijin(6d)
    • Lian Xiao(Q)
      W+R
      Tang Weixing(9d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Chongqing Real Estate
      2-2
      Team Weifang Gaoxin Zone
    • Li Xuanhao(7d)
      B+R
      Chen Zijian(7d)
    • C
      Yang Dingxin(9d)
      Fan Tingyu(9d)
    • H
      Li Xiangyu(5d)
      W+R
      Yi Lingtao(7d)
    • He Yuhan(6d)
      B+R
      Jiang Weijie(9d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Zhejiang Yunlin Qichan
      2-2
      Team Shanghai Jianqiao Institute
    • H
      Tong Mengcheng(7d)
      B+R
      Li Weiqing(6d)
    • C
      Kim Jiseok(9d)
      Fan Yunruo(8d)
    • Zhang Tao(6d)
      B+R
      Wang Xinghao(3d)
    • Tan Xiao(9d)
      B+1.5
      Hu Yaoyu(8d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Shaanxi Go Association
      3-1
      Team Chengdu Yijin Holding
    • Jiang Qirun(5d)
      B+R
      Dang Yifei(9d)
    • C
      Shi Yue(9d)
      B+R
      Park Junghwan(9d)
    • H
      Shen Peiran(5d)
      B+5.5
      Gu Lingyi(6d)
    • Tao Xinran(7d)
      W+R
      Liao Yuanhe(7d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Huatai Securities Jiangsu
      3-1
      Team Jiangxi Sitejiu
    • H
      Huang Yunsong(6d)
      W+R
      Tu Xiaoyu(5d)
    • C
      Mi Yuting(M)
      W+R
      Gu Zihao(9d)
    • Chen Xian(6d)
      B+R
      Yang Kaiwen(7d)
    • Zhao Chenyu(7d)
      W+R
      Xu Jiayang(8d)

1st round at 2019-04-15.

    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Chengdu Yijin Holding
      4-0
      Team Zhejiang Yunlin Qichan
    • H
      Dang Yifei(9d)
      B+R
      Zhang Tao(6d)
    • C
      Park Junghwan(9d)
      W+R
      Tan Xiao(9d)
    • Gu Lingyi(6d)
      B+R
      Tong Mengcheng(7d)
    • Liao Yuanhe(7d)
      W+R
      Kim Jiseok(9d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Huatai Securities Jiangsu
      3-1
      Team Lhasa
    • H
      Huang Yunsong(6d)
      W+R
      Zhou Ruiyang(9d)
    • C
      Mi Yuting(M)
      W+R
      Kang Dongyun(9d)
    • Chen Xian(6d)
      B+R
      Ding Shixiong(5d)
    • Zhao Chenyu(7d)
      W+R
      Zhang Qiang(5d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team China United Travel Xiamen
      2-2
      Team Tianjin Sijian
    • H
      Peng Liyao(6d)
      B+R
      Huang Jingyuan(4d)
    • C
      Ke Jie(9d)
      Meng Tailing(6d)
    • Fan Yin(7d)
      W+R
      Wang Shiyi(4d)
    • Park Hamin(6d)
      W+R
      Li Yuang(2d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Weifang Gaoxin Zone
      2-2
      Team Subo'er Hangzhou
    • H
      Yi Lingtao(7d)
      B+R
      Li Qincheng(9d)
    • C
      Fan Tingyu(9d)
      B+R
      Shin Jinseo(9d)
    • Chen Zijian(7d)
      W+6.5
      Xie Ke(7d)
    • Jiang Weijie(9d)
      W+R
      Lian Xiao(Q)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Longyuan Mingcheng Hangzhou
      1-3
      Team Zhongxin Beijing
    • H
      Ding Hao(6d)
      W+R
      Tuo Jiaxi(9d)
    • C
      Lee Donghoon(9d)
      B+R
      Chen Yaoye(9d)
    • Chun Guangya(7d)
      W+R
      Han Yizhou(8d)
    • Xia Chenkun(6d)
      W+R
      Kim Myeonghoon(7d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Jiangxi Sitejiu
      3-1
      Team Shaanxi Go Association
    • H
      Tu Xiaoyu(5d)
      B+R
      Jiang Qirun(4d)
    • C
      Gu Zihao(9d)
      W+R
      Shi Yue(9d)
    • Xu Jiayang(8d)
      B+R
      Shen Peiran(5d)
    • Yang Kaiwen(7d)
      B+1.5
      Tao Xinran(7d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Shanghai Jianqiao Institute
      2-2
      Team Chongqing Real Estate
    • Li Weiqing(6d)
      B+R
      He Yuhan(6d)
    • C
      Fan Yunruo(8d)
      B+R
      Yang Dingxin(9d)
    • H
      Wang Xinghao(3d)
      W+R
      Li Xuanhao(7d)
    • Hu Yaoyu(8d)
      W+0.5
      Gu Li(9d)
    • Home Ground
      Result
      Visitor
    • Team Jiajia Food Group Tianjin
      2-2
      Team Shenzhen Zhengfangyuan
    • Wang Yijin(6d)
      B+1.5
      Yan Zheming(5d)
    • C
      Xie Erhao(9d)
      Shin Minjun(9d)
    • H
      Chen Zhengxun(5d)
      B+1.5
      Rong Yi(6d)
    • Tang Weixing(9d)
      B+R
      Chen Yusen(5d)

Team & Member

*Green color's name an invitation's players.
    • No. Team Huatai Securities Jiangsu Result
    • 1st Mi Yuting(M) 0-0
    • 2nd Huang Yunsong(7d) 0-0
    • 3rd Zhao Chenyu(7d) 0-0
    • 4th Chen Xian(7d) 0-0
    • 5th Liu Xi(5d) 0-0
    • 6th Huang Xin(5d) 0-0
    • No. Team China United Travel Xiamen Result
    • 1st Ke Jie(Q) 0-0
    • 2nd Sun Tengyu(7d) 0-0
    • 3rd Fan Yin(8d) 0-0
    • 4th Peng Liyao(7d) 0-0
    • 5th Chen Haojin(4d) 0-0
    • 6th Park Hamin(6d) 0-0
    • No. Team Subo'er Hangzhou Result
    • 1st Lian Xiao(T) 0-0
    • 2nd Li Qincheng(9d) 0-0
    • 3rd Xie Ke(7d) 0-0
    • 4th He Yang(4d) 0-0
    • 5th Wang Tao(6d) 0-0
    • 6th Shin Jinseo(9d) 0-0
    • No. Team Jiangxi Sitejiu Result
    • 1st Gu Zihao(9d) 0-0
    • 2nd Yang Kaiwen(7d) 0-0
    • 3rd Tu Xiaoyu(5d) 0-0
    • 4th Xu Jiayang(8d) 0-0
    • 5th Yu Zhiying(6d) 0-0
    • 6th Byun Sangil(9d) 0-0
    • No. Team Jiajia Food Group Tianjin Result
    • 1st Tang Weixing(9d) 0-0
    • 2nd Xie Erhao(9d) 0-0
    • 3rd Wang Yijin(7d) 0-0
    • 4th Chen Zhengxun(5d) 0-0
    • 5th Li Chengsen(5d) 0-0
    • No. Team Weifang Gaoxin Zone Result
    • 1st Fan Tingyu(9d) 0-0
    • 2nd Jiang Weijie(9d) 0-0
    • 3rd Chen Zijian(7d) 0-0
    • 4th Yi Lingtao(7d) 0-0
    • 5th Cui Can(5d) 0-0
    • 6th Sul Hyunjun(5d) 0-0
    • No. Team Zhongxin Beijing Result
    • 1st Chen Yaoye(9d) 0-0
    • 2nd Tuo Jiaxi(9d) 0-0
    • 3rd Han Yizhou(8d) 0-0
    • 4th Cai Jing(6d) 0-0
    • 5th Kong Jie(9d) 0-0
    • 6th Kim Myeonghoon(7d) 0-0
    • No. Team Chongqing Real Estate Result
    • 1st Gu Li(9d) 0-0
    • 2nd Yang Dingxin(9d) 0-0
    • 3rd Xie He(9d) 0-0
    • 4th Li Xuanhao(7d) 0-0
    • 5th He Yuhan(6d) 0-0
    • 6th Li Xiangyu(5d) 0-0
    • No. Team Shaanxi Go Association Result
    • 1st Shi Yue(9d) 0-0
    • 2nd Tao Xinran(8d) 0-0
    • 3rd Jiang Qirun(6d) 0-0
    • 4th Shen Peiran(6d) 0-0
    • 5th Shi Yulai(2d) 0-0
    • 6th Chen Lei(2d) 0-0
    • No. Team Longyuan Mingcheng Hangzhou Result
    • 1st Ding Hao(6d) 0-0
    • 2nd Xia Chenkun(6d) 0-0
    • 3rd Chun Guangya(7d) 0-0
    • 4th Guo Yuzheng(5d) 0-0
    • 5th Zhang Ziliang(5d) 0-0
    • 6th Lee Donghoon(9d) 0-0
    • No. Team Chengdu Yijin Holding Result
    • 1st Dang Yifei(9d) 0-0
    • 2nd Gu Lingyi(7d) 0-0
    • 3rd Liao Yuanhe(8d) 0-0
    • 4th Ma Yichao(5d) 0-0
    • 5th Park Junghwan(9d) 0-0
    • No. Team Shanghai Jianqiao Institute Result
    • 1st Fan Yunruo(8d) 0-0
    • 2nd Li Weiqing(7d) 0-0
    • 3rd Hu Yaoyu(8d) 0-0
    • 4th Liao Xingwen(6d) 0-0
    • 5th Wang Xinghao(5d) 0-0
    • No. Team Zhejiang Yunlin Qichan Result
    • 1st Tan Xiao(9d) 0-0
    • 2nd Tong Mengcheng(8d) 0-0
    • 3rd Zhang Tao(7d) 0-0
    • 4th Zhou Hexi(7d) 0-0
    • 5th Hu Yuhan(5d) 0-0
    • 6th Kim Jiseok(9d) 0-0
    • No. Team Shenzhen Zhengfangyuan Result
    • 1st Rong Yi(7d) 0-0
    • 2nd Gan Siyang(5d) 0-0
    • 3rd Wang Shuo(4d) 0-0
    • 4th Yan Zheming(6d) 0-0
    • 5th Chen Yusen(5d) 0-0
    • 6th Shin Minjun(9d) 0-0
    • No. Team Lhasa Result
    • 1st Zhou Ruiyang(9d) 0-0
    • 2nd Mao Ruilong(5d) 0-0
    • 3rd Chen Hao(6d) 0-0
    • 4th Zhang Qiang(6d) 0-0
    • 5th Ding Shixiong(5d) 0-0
    • 6th Kang Dongyun(9d) 0-0
    • No. Team Tianjin Sijian Result
    • 1st Meng Tailing(7d) 0-0
    • 2nd Huang Jingyuan(4d) 0-0
    • 3rd Wang Shiyi(4d) 0-0
    • 4th Yao Xiaotong(2d) 0-0
    • 5th Li Yuang(3d) 0-0
    • 6th Liu Xing(7d) 0-0