Ryusei

30th Ryusei

Organizers: IGO & SHOGI CHANNEL INC., The Nihon Ki-in

Knockout competition tournament

  • Block-A
  • Players
    Result
    Players
    Date
  • Onishi Kenya(4d)
    B+R
    Kondo Toshiki(1d)
    11-02(09-03)
  • Fujisawa Rina(4d)
    (09-03)
  • Anzai Nobuaki(7d)
  • Oba Junya(7d)
  • Furuya Yutaka(8d)
  • Kanazawa Hideo(8d)
  • Imamura Toshiya(9d)
  • Yamashiro Hiroshi(9d)
  • Hirose Yuichi(4d)
  • Koyama Kuya(4d)
  • Ichiriki Ryo(R)
  • Block-B
  • Players
    Result
    Players
    Date
  • Nakano Shoya(1d)
    B+1.5
    Sada Atsushi(7d)
    11-04(09-10)
  • Koike Yoshihiro(5d)
    (09-10)
  • Ohashi Naruya(7d)
  • Suzuki Ayumi(7d)
  • Yamada Takuji(8d)
  • Okada Shinichiro(8d)
  • Imamura Yoshiaki(9d)
  • Miyazawa Goro(9d)
  • Kobayashi Koichi(HK)
  • Motoki Katsuya(8d)
  • Iyama Yuta(K)
  • Block-C
  • Players
    Result
    Players
    Date
  • Otake Yu(4d)
    B+R
    Toyoda Hirohito(1d)
    11-09(09-14)
  • Onishi Ryuhei(7d)
    (09-14)
  • Uchida Shuhei(7d)
  • Iwamaru Taira(7d)
  • Han Zenki(8d)
  • Ida Atsushi(8d)
  • Ishida Atsushi(9d)
  • Nakamura Hidehito(9d)
  • Cho Chikun(HM)
  • Rin Shien(8d)
  • Shibano Toramaru(O)
  • Block-D
  • Players
    Result
    Players
    Date
  • Chotoku Tetsushi(2d)
    W+R
    Inaba Takayoshi(3d)
    11-11(09-07)
  • Wu Boyi(5d)
    (09-07)
  • Suzuki Shinji(7d)
  • Ko Reibun(7d)
  • Matsumoto Takehisa(8d)
  • Ko Iso(9d)
  • Nakaonoda Tomomi(9d)
  • Sakai Takeshi(9d)
  • Yamashita Keigo(9d)
  • Kono Rin(9d)
  • Hane Naoki(9d)
  • Block-E
  • Players
    Result
    Players
    Date
  • Fujikura Yosuke(4d)
    W+R
    Aoki Yuko(2d)
    11-16(09-17)
  • Yo Chito(6d)
    (09-17)
  • Hirata Tomoya(7d)
  • Suzuki Yoshimichi(7d)
  • Shuto Shun(8d)
  • Kim Sujun(9d)
  • Omori Yasushi(9d)
  • Ishikure Ikuro(9d)
  • Takao Shinji(9d)
  • Yamada Kimio(9d)
  • Murakawa Daisuke(9d)
  • Block-F
  • Players
    Result
    Players
    Date
  • Otani Naoki(3d)
    B+6.5
    Muramoto Wataru(2d)
    11-18(10-01)
  • Tsuruta Kazushi(6d)
    (10-01)
  • Son Makoto(7d)
  • Yu Zhengqi(8d)
  • Mochizuki Kenichi(8d)
  • So Yokoku(9d)
  • Mimura Tomoyasu(9d)
  • Yuki Satoshi(9d)
  • Takemiya Masaki(9d)
  • O Rissei(9d)
  • Fujita Akihiko(7d)
  • Block-G
  • Players
    Result
    Players
    Date
  • Ueno Asami(3d)
    Cho Zuiketsu(3d)
    11-23(10-12)
  • Numadate Sakiya(6d)
    (10-12)
  • Mutsuura Yuta(7d)
  • Shida Tatsuya(8d)
  • Rin Kanketsu(8d)
  • Mizokami Tomochika(9d)
  • Ogaki Yusaku(9d)
  • Kataoka Satoshi(9d)
  • O Meien(9d)
  • Tsuruyama Atsushi(8d)
  • Cho U(9d)
  • Block-H
  • Players
    Result
    Players
    Date
  • Oomote Takuto(3d)
    Torii Yuta(3d)
    11-25(10-15)
  • Muramatsu Hiroki(6d)
    (10-15)
  • Terayama Rei(6d)
  • Ri Ishu(8d)
  • Seto Taiki(8d)
  • Nakano Yasuhiro(9d)
  • Takanashi Seiken(9d)
  • Ryu Shikun(9d)
  • Cho Sonjin(9d)
  • Cho Riyu(8d)
  • Kyo Kagen(8d)