Tengen

47th Tengen

Organizers: Shimbun 3-companies Consortium, The Nihon Ki-in, Kansai Ki-in

Preliminary tournament A

  • Players1st roundFinal
  • Players1st roundFinal
  • Players1st roundFinal
  • Players1st roundFinal
  • Players1st roundFinal
  • Players1st roundFinal
  • Players1st roundFinal
  • Players1st roundFinal
  • Players1st roundFinal
  • Players1st roundFinal
  • Players1st roundFinal
  • Players1st roundFinal
  • Players1st roundFinal
  • Players1st roundFinal
  • Players1st roundFinal
  • Players1st roundFinal
  • Players1st roundFinal
  • Players1st roundFinal
  • Players1st roundFinal
  • Players1st roundFinal
  • Players1st roundFinal
  • Players 1st round Semifinals Final
    Seto Taiki(8d) Seto TaikiW+R09-23
    Kubo Katsuaki(9d)
    Tsuji Shigehito(2d) 09-30
    Kan Minu(4d)
    Imabun Taro(1d) Imabun TaroW+R09-09
    Konishi Kazuko(8d)
    Saito Tadashi(8d)
    Yuki Satoshi(9d)
  • Players 1st round Semifinals Final
    Nakano Yasuhiro(9d) Nakano YasuhiroW+R09-03
    Utsumi Koki(2d)
    Tatsumi Akane(3d) 09-30
    Hatanaka Hoshinobu(5d)
    Sakai Kentaro(1d) 09-30
    Hoshikawa Takumi(4d)
    Kawamura Kazunori(9d) Sada AtsushiB+R08-19
    Sada Atsushi(4d)
  • Players 1st round Semifinals Final
    Kiyonari Tetsuya(9d) Kiyonari TetsuyaB+R08-05
    Kiwada Kazuomi(3d)
    Sonoda Yuichi(9d) Ota RyoB+R09-23
    Ota Ryo(1d)
    Maeda Ryo(6d) Maeda RyoW+R09-23
    Suzuki Keiji(6d)
    Watanabe Kandai(1d) Watanabe KandaiB+R09-03
    Hara Masakazu(3d)
  • Players 1st round Semifinals Final
    Hon Akiyoshi(3d) Hon AkiyoshiB+R09-03
    Son Hideyo(5d)
    Muraoka Shigeyuki(9d) Takatsu MasaakiB+15.509-23
    Takatsu Masaaki(2d)
    Cho Rosho(6d) Yukawa MitsuhisaB+R09-23
    Yukawa Mitsuhisa(9d)
    Iida Junya(1d) Iida JunyaW+3.508-19
    Wu Boyi(5d)
  • Players 1st round Semifinals Final
    Furuya Yutaka(8d) 09-30
    Takashima Yugo(3d)
    Oyama Kunio(9d) Oyama KunioW+5.509-23
    Kageyama Toshiyuki(5d)
    Abe Yoshiki(3d)
    Imai Kazuhiro(7d)
    Watanabe Yu(2d) Fujii ShuyaW+R09-09
    Fujii Shuya(7d)
  • Players 1st round Semifinals Final
    Sato Yuta(3d) Morino SetsuoW+R09-09
    Morino Setsuo(9d)
    Watanabe Koki(3d)
    Chin Kaei(9d)
    Yokota Shigeaki(9d)
    Hashimoto Kan(2d)
    Arakaki Shun(9d) Arakaki ShunW+R08-12
    Imamura Toshiya(9d)
  • Players 1st round Semifinals Final
    Taniguchi Toru(4d) Kunisawa HirotoB+R09-16
    Kunisawa Hiroto(3d)
    Sumi Shinsuke(6d)
    Ha Youngil(6d)
    Yahata Naoki(2d)
    Okawa Takuya(1d)
    Yu Zhenqgi(8d) Yu ZhengqiW+R08-19
    Ushikubo Yoshitaka(9d)